MARMARA END. SAN. VE GERİ DÖNÜŞÜM TOPLU İŞYERİ YAPI KOOPERATİFİ

 • KURULUŞU
 • AMACI
 • SÜRECİ
 • FİZİBİLİTE RAPORU
 • SS Marmara Geri Dönüşümcüler

  S.S Marmara endüstriyel sanayi ve geri dönüşüm toplu işyeri yapı kooperatifi 21.05.2014 yılında geri dönüşüm sektöründe öncü firmaların ve kişilerin önderliğinde İstanbul Pendik merkezli olarak kurulmuştur . Kuruluş ve tescilinden itibaren hızlı bir şekilde bürokratik alt yapısını oluşturmuş kooperatif üye alım sürecini de aynı şekilde kooperatif kuruluş amacına ve ana sözleşmesine uygun bir şekilde tamamlamıştır. Aynı yıl içerisinde alınan genel kurul kararı gereği Kocaeli bölgesinde sanayi sitesi üretim ve imalat tesisi amaçlı bölge tespitini yapmış ve arsa alım sürecini başlatmıştır.

 • SS Marmara Geri Dönüşümcüler

  S.S Marmara endüstriyel sanayi ve geri dönüşüm toplu işyeri yapı kooperatifi geri dönüşüm sektörü ve imalat sektöründeki üyelerinin iş yeri ve üretim sahası sorunlarını çözmek amacıyla kurulmuş ve kuruluşundan itibaren bu amaçlar doğrultusunda hareket etmiş ve etmektedir.Tespit edilen ve alımları gerçekleştirilen, bölgeye son derece modern, günümüz şartlarına uygun, zamanın gereksinimlerini karşılayacak alt yapı ve üst yapısını çevre ve güvenlik politikalarına uygun olarak dizayn edecek bir sanayi ve imalat tesisi amaçlayan kooperatif yapmış olduğu yatırımlar ve oluşturduğu istihdam alanlarıyla hem Kocaeli bölgesine hem de ülke ekonomisine maddi bir katkı oluşturacaktır.

  Modern bir geri dönüşüm tesisi ile geri dönüştürülebilir ve ekonomiye kazandırılabilir atıkların endüstriyel sürecini daha hızlı ve çevresel hassasiyetleri daha yüksek bir şekilde tamamlayacak imalat ve üretim sahaları oluşturacak sosyal ve ekonomik anlamda yüksek bir katma değer oluşturacaktır.

  Metropolleşen şehrin içerisinde kalmış olan çalışma alanları nüfus ve çevresel düzen açısından daraltılan geri dönüşümcü ve imalatçı üyelerinin iş hayatlarını ekonomik ömürlerini sürdürebilmesi için zaruri bir ihtiyaç olarak doğmuş olan bu oluşum , kuracağı sanayi tesisi ile sektördeki diğer kooperatif ve sanayi tesislerine örnek olacak ekonomik getirisi ve istihdamı katlandırarak artıracaktır.

  Kurulacak olan tesis ve yapacağı yatırım ile üyelerini ve sektör temsilcilerini heyecanlandıran bu oluşum gerek tesis maliyetlerinin yüksek olması, gerekse çalışılabilir alanların daraltılmasından dolayı zaruri bir ihtiyaç haline gelmiştir.Bu ihtiyaca duyarsız kalmayan sektör temsilcilerinin ortak çabasıyla hayata geçirilen kooperatifimiz kuruluş amaçları doğrultusunda hızla ilerlemekte ve kısa sürede netice almayı amaçlamaktadır.

 • SS Marmara Geri Dönüşümcüler

  S.S Marmara endüstriyel sanayi ve geri dönüşüm toplu işyeri yapı kooperatifi kuruluşundan itibaren üyelerinin beklentisi doğrultusunda tespit ettiği bölge üzerinde arsal alımlarını gerçekleştirmiş ve tamamlamıştır. Üyelerinin talep ve beklentisine göre ilave alımları da yapabilecek kapasite ve yeterlilikte olan kooperatifimiz gerek ilçe, gerekse Büyükşehir belediyesi nezdinde hazırlamış olduğu dosyanın sonuçlanmasını ve hızlı bir şekilde inşaat aşamasına geçmeyi planlamaktadır.

  Yüzde yüz yerli sermaye ve tamamen öz kaynakları ile inşaat altyapı ve üstyapısını tamamlamayı amaçlayan kooperatifimiz, kamu ekonomisine ve istihdama katacağı katma değer ile bölge de örnek bir tesis ve bir gurur hikayesi olacaktır.

 • SS Marmara Geri Dönüşümcüler

  Kooperatifimiz S.S. Marmara Endüstriyel Sanayi ve Geri Dönüşüm Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi olarak 2015 yılında kurulmuştur. Dilovası belediyemiz sınırları içerisinde ülkemizin en prestijli sanayi tesislerinden oluşan OSB’lerin sınırlarına yakın bölgelerdeki 20. Yy mesleği olan geri dönüşüm sektöründe modern tabiatın yıllarca yok edemediği atıkların işlenerek yeniden hammadde olarak kullanıma sunmaktır.

  Ülkemizin işsizlikle mücadelede istihdam yaratacak bu tür tesislere ihtiyacı aşikardır. Dağınık küçük sanayiler yerine alt yapıları enerjisi ile avrupa ayarında veya boy ölçüşebilecek tesisler kurmak istiyoruz. Enerji konusunda rüzgar veya güneş enerjisini sitemizde üretmek ve kullanarak enerji sektörüne katkıda bulunmak istiyoruz.

  Kuracağımız sitemizde 6.000 kişiyi istihdam etmeyi hedefliyoruz. Ekonomimize 1.000.000.000TL'lik bir katkısıyla yatırım düşünüyoruz.

  Geri Dönüşüm Sanayi Sitesi hafızalarda kalan sistem tamamen değişmiş hurdacı imajı silinmiş kapalı devre geri kazanım sistemi olarak tesisleşmiştir.